UÇAKLI GAP TURU

Camikebir Mahallesi, Cevat Şahin Sk. 6/1, 81600 Düzce Merkez/Düzce, Türkiye (0)
Kişi başı / Fiyat 1,599
  • Yurtiçi Turlar
  • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
  • İzin verilen gruplar
  • Sesli rehber
  • Tur rehberleri


Açıklama

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER   ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* 4 Gece Otellerde Konaklama
* 4 Sabah Kahvaltısı + 4 Akşam Yemeği
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Tüm Geziler, Otobüs içi İkramları
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Seyahat Sigortası
* Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Nemrut minibüs ve Halfeti tekne ücretleri
* Urfa sıra gecesi ücretleri

Program

GAP TURU UÇAKLI 4 GECE 5 GÜN

1.GÜN: DÜZCE- ANKARA/İSTANBUL - ADANA – HATAY(ANTAKYA) – GAZİANTEP:
Sabahın erken saatlerinde yapacağımız uçuşun ardından Adana’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde kahvaltı için aldığımız serbest zamanın ardından Sabancı Camii, Taş Köprü’yü görüyoruz. Buradan dinlerin ve dillerin bir arada yaşadığı Antakya'ya geçiyoruz. Burada Antakyamozaik müzesini ve St.Pierre Kilisesini görüyoruz. Daha sonra Antakya'daki gezimizi tamamlayıp öğle yemeği ve serbest zaman geçirmek için Harbiye Şelalesine gidiyoruz. Buradan Gaziantep'e hareket ediyoruz. Çingene Kızı Mozaiği ile ünlenmiş, adını sergilendiği eserlerin çıkarıldığı antik kent Zeugma’dan alan Zeugma Müzesini geziyoruz. Gaziantep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Bedestenler, TarihiAntep Evleri görülecek yerler arasında. Baklavası, nefis yemekleri ve adını şehirden alan fıstığı da tadılacaklar arasındadır. Burada geçirdiğimiz hoşça vaktin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: GAZİANTEP – HALFETİ – ŞANLIURFA:
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp. Alış veriş ve öğle yemeği için aldığımız serbest zamanın ardından. Karagül denince akla gelen ve yakın geçmişte Fırat nehrinin üzerine kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıp burada ekstra olarak baraj gölünde yapacağımız tekne turuna katılıyoruz. Rum Kale ve benzeri batıklar görülecek yerler arasında. Turumuzun devamında nesli tükenmekte olan yöreye has kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı çiftliği ziyaret ediyoruz. Buradan medeniyetler beşiği Şanlıurfa’ya geçip Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim makamını ve Ulu camiini ziyaret ediyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN:ŞANLIURFA – HARRAN – MARDİN:
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp. GAP projesiyle sulama alanı olduktan sonra kaderi değişen Harran’a gidiyoruz. Burada ilk üniversite olarak kabul edilen İslam üniversitesini ve tarihi Harran evlerini geziyoruz. Yöresel kıyafetlerle çektirdiğimiz fotoğrafların ardından dinlerin ve dillerin halen birlikte yaşadığı Mardin’e hareket. İlk olarak yukarı Mezopotamya olarak adlandırılan bölgede bir dağın tepesine kurulmuş olan eski Mardin’i göreceğiz. Süryani kilisesinin önemli merkezlerinden olan Deyrulzafaran’ı(Safran Manastırı) geziyoruz. Ardından tarihe canlı tanıklık yapacağınız bu eşsiz şehrin dar sokaklarında yürürken Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Latifiye Cami, Kırklar Kilisesi, Tarihi Postane Binası görülecek yerler arasında. Eski şehrin tarihi dokusunu yaşadıktan sonra modernliği içinde barındıran yeni Mardin olarak adlandırılan bölgedeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – BATMAN – KAHTA – NEMRUT – ADIYAMAN:
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Midyat’a gidiyoruz. Maharetli ustaların ellerinden çıkan eşsiz gümüş işçiliği telkari ürünlerini bulabileceğiniz imalathaneleri ve satış mağazalarını görüyoruz. Alış veriş için aldığımız serbest zamanın ardından. Yakın zamanda Baraj suları altında kalacak olan Hasankeyf Kalesi, El Rızk Camii, Antik Köprü ve Zeynel Abidin Türbe’sini görüp ADIYAMAN’a hareket ediyoruz. Siverek, Kahta üzeri otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gece ekstra gün doğumunu seyretmek için bizi Nemrut Dağı’na çıkaracak dolmuşlarımıza biniyoruz. Zamana karşı yarışın yaşandığı bir yolculuğun ardından bu eşsiz doğa olayına tanıklık ediyoruz. Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus Saverius) Komogen Krallığı başkenti Arsameia ile Krallığa ait mezarı ve Karakuş Tümülüsünü görüp sabah saatlerinde otelimize dönüyoruz.

5.GÜN:ADIYAMAN – ATATÜRK BARAJI – KAHRAMANMARAŞ – ADANA – ANKARA/İSTANBUL - DÜZCE :
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Türkiye’nin en büyük sulama projesi olarak hayata geçirilen GAP projesinin en büyük barajı Atatürk Barajını görüyoruz. Buradaki fotoğraf molası sonrasında Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Şehir turunda Maraş Kalesi, Taş medrese, Ulu camii panoramik olarak görülecek yerler arasında. Tarihi Maraş Çarşısında alış-veriş ve dinlenme için alacağımız serbest zamanın ardından. Adana’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerindeki uçağımıza binerek DÜZCE’ye dönüyoruz. Bir dahaki OTUR BUTUR organizasyonunda buluşmak üzere.


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite