İstanbul (SAW) Çıkışlı Uçaklı Gap Turu (Anadolu Jet ile)

(0)
Kişi başı / Fiyat 0
 • Yurtiçi Turlar
 • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
 • İzin verilen gruplar
 • Sesli rehber
 • Tur rehberleri


Açıklama

 • Ek hizmet bedelleri
 • Araç içi ikramlar
 • 4 gece konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)
 • Tüm ulaşım hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • OTURBUTUR.COM güvencesi

Program

 1. Gün:

ADANA-ANTAKYA-GAZİANTEP

Belirtilen servis noktalarından hareket ile Sabiha Gökçen Havalimanına geçiyoruz. Anadolu Jet

Havayollarının 06:15 uçağı ile Adana havalimanına ulaşıyor ve rehberimiz ile buluşmanın

ardından turumuza başlıyoruz. Adana şehir merkezinde bulunan Ulu Camii, Taş köprü ve Sabancı merkez camiini fotoğrafladıktan sonra İskenderun ve Belen geçidi üzerinden Amik ovasını panoramik olarak görerek Antakyaya ulaşıyoruz. Antakya'da ilk olarak bölgenin zengin mutfak kültürünün tadını çıkarabileceğimiz öğle yemeğimizi alıyoruz. ( Ekstra) . Öğle yemeğinin ardından St.Pierre Kilisesi, Habib Neccar Camii Türk Ortodoks Kilisesi, Sarımıye Camii, Sinagog ve eski Antakya sokaklarını gezeceğimiz turumuzu rehberimizin keyifli anlatımları eşliğinde tamamlayarak bu kadim kentten ayrılıyor ve Gaziantep'e doğru yola koyuluyoruz. Akşam 19:30 sularında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğlen Yemeği: Ekstra olarak Antakya'da serbest menü şeklinde alınacaktır. ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Gaziantep Dedeman

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 410 Km

2.Gün: 

GAZİANTEP - HALFETİ - ŞANLIURFA - BALIKLIGÖL

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra Gaziantep gezimize başlıyoruz. Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaik ve fresk panoların sergilendiği Zeugma mozaik müzesinin rehberimizin mitolojik konulardaki detaylı anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Sonrasında Gaziantep'in tarihi çarşısına geçiyor ve burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman esnasında Tahmis Kahvesi, Zincirli bedesten, Mevlevihane ve kastel yapıları gibi noktaları ziyaret edebilir, Almacı Pazarından kuruyemiş alışverişlerinizi yapabilir ayrıca sedef kakma, bakır işçiliği ve yemenicilik gibi el sanatlarının hala geleneksel yöntemlerle devam ettirildiği atölyeleri ziyaret edebilirsiniz. Çarşı gezimizin ardından Halfetiye geçiyoruz. Birecik'te Kelaynak Koruma Parkında nesilleri tükenme tehlikesi altında olan Kelaynak kuşlarını fotoğrafladıktan sonra Halfeti'ye ulaşıyoruz. Birecik barajının yapımı ile önemli bir bölümü sular altında kalmış olan Halfetide dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz tekne turumuza katılıyoruz. (20 ?). Tekne turumuz esnasında Rum Kale, Savaşan Köyü ve Halfetiyi Fırat nehrinin üzerinden görüyor  ve Güneydoğunun bu gizli cennetini fotoğraflıyoruz. Tekne turuna katılmayan misafirlerimiz Halfeti yerleşiminde yürüyerek yerleşimi keşfedebilir ve nehir kenarındaki kafelerde çay, kahve keyfi yapabilirler. Tekne turumuzun ardından ekstra olarak alacağımız öğle yemeği sonrasında Halfetiden ayrılıyor ve Şanlıurfaya geçiyoruz. Şanlıurfa'da

Balıklıgöl gezimize başlıyoruz. Hz. İbrahim peygeamberin doğduğu mağara, ateşe atıldığına inanılan yer, Halil-ür Rahman ve Ayn-ı Zeliha göllleri, Hz. İbrahim peygamber camii gibi özel mekanları gezdikten sonra kapalı çarşılar bakımından ülkemizin en zengin 3. ili konumunda bulunan Şanlıutfa tarihi çarşısında vereceğimiz serbest zamanda isot, puşi vb alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize geçiyoruz. NEVALİ OTEL / EL RUHA OTEL vb.  Dileyen misafirlerimiz rehberimizn ekstra olarak düzenleyeceği sıra gecesi organizasyonuna katılabilirler. Yemekli Sıra Gecesi 100 ? . ( Şanlıurfada otel konaklamamız oda kahvaltı şeklinde olacak ve akşam yemeği sıra gecesi esnasında servis edilecektir. Sıra gecesine katılmayan misafirlerimiz akşam yemeklerini serbest olarak alabilirler.)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği:  Ekstra olarak Halfeti'de serbest menü şeklinde alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra olarak Sıra gecesi esnasında verilecektir 100?

Konaklama Oteli: El Ruha Otel , Nevali Otel vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 258 km

3.Gün: 

HARRAN - GÖBEKLİTEPE - ATATÜRK BARAJI - NEMRUT DAĞI

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Harran'a geçiyoruz. Kendinizi adeta bir zaman tünelinde hissedeceğiniz Harran'da Harran Höyüğü, Harran Ulu Camii, ve konik kubbeli karınca evlerini gördükten sonra mırralarımızı içmek üzere Harran evine geçiyor ve sonrasında Göbeklitepeyi ziyaret etmek üzere Harrandan ayrılıyoruz. M.Ö 12. bin yıla kadar uzanan bir tarihsel geçmişe sahip Göbeklitepe'yi rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyor ve Bozova üzerinden Atatürk barajına geçiyoruz. Seyir terasından baraj gövdesini fotoğrafladıktan sonra Adıyaman kent merkezine geçiyoruz. Ekstra olarak alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Nemrut dağı turumuz için minibüslere geçiyoruz. (Ekstra60?). Kommagene Kralı 1.Antiochos Teos'a ait olan ve 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağı tümülüsünde Doğu ve Batı teraslarında bulunan, ateş sunağı, heykel grupları ve tümülüsü rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Nemrut dağı zirvesinde muhteşem gün batımını izledikten sonra Adıyaman kent merkezinde bulunan otelimize dönüyoruz.  Gün Batımı mevsime bağlı olarak değişiklik gösterdiği için vakit müsaitliği doğrultusunda , Karakuş Tümülüsü ve Cendere köprüsü rehberimizin inisiyatifine bağlı olarak programa eklenebilir.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği:  Ekstra olarak Adıyaman'da serbest menü şeklinde alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Antiochos Otel vb.

Ekstra Tur : Nemrut Dağı turu 60

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 293 km

4.Gün:

DİYARBAKIR - BATMAN - HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Nisibis köprüsü üzerinden, Siverek , Hilvan, Diyarbakır'a ulaşıyoruz.  Diyarbakırda Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı evi, Keçi Burcu gezilerimiz ardından ekstra olarak öğle yemeğimizi alıyoruz ve Batman üzerinden Hasankeyf'e geçiyoruz. Ilısu barajının yapımına bağlı olarak tamamı sular altında kalacak olan Hasankeyf'i görme şansına sahip olan son insanlar arasına katılıyoruz. Dicle nehrinin yanıbaşında kurulmuş bu özel yerleşim alanını fotoğrafladıktan sonra Midyata geçiyoruz. Bir dönem Sıla dizisine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Gelüşge Hanı, telkari çarşısını ve Midyat sokaklarını yürüyerek dolaştıktan sonra Mardin'e geçiyor ve konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği:  Ekstra olarak Diyarbakır'da serbest menü şeklinde alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Grand Yay vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 316 Km

5.Gün: 

TAM GÜN ESKİ MARDİN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak bölgede yaşayan Süryani yurttaşlarımızın en kutsal mekanlarından bir olan Deyr-ül Zafaran manastırını ziyaret ediyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından Kasımiye medresesini geziyor ve muhteşem mezopotamya manzarası ile büyüleniyoruz. Kasımiye medresi ziyaretimizin ardından Mardin kent merkezine geçiyor ve ekstra olarak alınacak öğle yemeğinin ardından Mardin yerleşimini yürüyerek dolaşmak üzere otobüsümüzden ayrılıyoruz.  Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, Dellallar Çarşısı, Mardin Ulu Camii, Şahtanalar konağı, ve Abbaralar'ı rehberimizin doyurucu anlatımları eşliğinde gezdikten  sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben Diyarbakır havalimanına geçerek Anadolujet havayollarının 20:30 uçuşu ile İstanbul'a dönüyoruz, bir sonraki OTURBUTUR.COM organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği:  Ekstra olarak Mardin'de serbest menü şeklinde alınacaktır.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 120 km


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
 • Pozisyon
 • Tourist guide
 • Fiyat
 • Kalite