UÇAKLI DOĞUNUN KANATLARI VAN FLAMİNGO FESTİVALİ TURU

(0)
Kişi başı / Fiyat 0
  • Festival Turları
  • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
  • İzin verilen gruplar
  • Sesli rehber
  • Tur rehberleri

Düzce Çıkışlı vAN Gölü Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı vAN Gölü Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı vAN Gölü Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı vAN Gölü Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı vAN Gölü Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı vAN Gölü Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Van Gölü Turu Otur Butur'da

VAN GÖLÜ


Açıklama

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER                       

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

*  O TUR BU TUR Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  O TUR BU TUR Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Ek Hizmet Bedelleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri              


Program

1.GÜN CUMARTESİ: VAN – VAN KAHVALTISI – MURADİYE ŞELALESİ – KEDİ EVİ – VAN KALESİ –URARTU HARABELERİ – GÜMÜŞ ATÖLYESİ – HALI ATÖLYESİ

Servislerimiz ile Sabiha Gökçe Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanı’na kendi imkânlarıyla gelecek misafirlerimizin en geç saat 04.30 de check-in işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi yapıyoruz. 04.30‘de Pegasus Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 06.35 dehareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul – Van uçağı ile Van’a hareket ediyoruz. 08.40 da Van Havaalanına vardığımızda bizleri bekleyen özel aracımızla şehir merkezine doğru ilerlerken önce birbirimizle tanışıyoruz ve muhteşem bir kahvaltı (ekstra) için restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltı sonrasında Van’ı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak şehrin birazcık dışına çıkıp, Van’ın Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni geziyoruz.  Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ve içeceğimiz keyif çaylarının ardından tekrar şehir merkezine dönerek Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi) çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını, Said’i Nursi Evini ve diğer Urartu harabelerini görüp, Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde (Restorasyon nedeni ile kapalı değil ise) kale gezimizi taçlandırıyoruz. Ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedi’lerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN PAZAR: VAN GÖLÜ – EDREMİT – AKDAMAR ADASI – AKDAMAR KİLİSESİ - ERÇEK GÖLÜ – FESTİVAL ALANI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Erçek Gölü’ne gidiyoruz. Göl kenarında oluşturulan gözlem istasyonlarında flamingo ve çok sayıda kuş türünü izleme fırsatını yakalıyoruz.  Türkiye’de 460 kuş türünün 220’ye yakını bünyesinde barındıran, ev sahipliği yapan doğa harikası göl kenarında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Van Havaalanına hareket ediyoruz. 16.45’de kalkacak olan Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a indiğimizde bizleri bekleyen servislerimize binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın.


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite