SALDA GÖLÜ LAVANTA BAHÇELERİ PAMUKKALE TURU 1 GECE 2 GÜN

Camikebir Mahallesi, Cevat Şahin Sk. 6/1, 81600 Düzce Merkez/Düzce, Türkiye (0)
Kişi başı / Fiyat 0
  • Yurtiçi Turlar
  • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
  • İzin verilen gruplar
  • Sesli rehber

Düzce Çıkışlı Salda Turu Otur Butur'da

ANTİK TİYATRO

Düzce Çıkışlı Salda Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Salda Turu Otur Butur'da

ANTİK ÇAĞLAR DA ŞEHİRİN GİRİŞ KAPISI

Düzce Çıkışlı Salda Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Salda Turu Otur Butur'da

TÜRKİYENİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ

Düzce Çıkışlı Salda Turu Otur Butur'da

TRAVERTENLERDE GÜN BATIMI

Düzce Çıkışlı Salda Turu Otur Butur'da

Açıklama

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER                        

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Otobüs İle Ulaşım

*  oturbutur.com Güvencesi

*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

*  oturbutur.com Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Ek Hizmet Bedelleri


Program

12-14 TEMMUZ 2019 KALKIŞLI

1.GÜN: HAREKET

23.30 Akçakoca Kalkış  ( Merkez BİM Önü )

24:00 oturbutur.com Ofisi Önü ( İstanbul Caddesi Yapı kredi Bankası Karşısı Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: SALDA GÖLÜ - TELEFERİK YOLCULUĞU – BAĞBAŞI YAYLASI  - TRAVERTENLER – HİEARAPOLİS ANTİK KENTİ – KIZIL SU – DENİZLİ

Otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Bursa – İnegöl – Kütahya üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolda alınan serbest sabah kahvaltının ardından Türkiye’nin en temiz ve en derin gölü olan Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında vereceğimiz molamızın ardından Denizli şehir merkezine hareket ediyoruz. Denizli merkezden 1400 mt yüksekliğe yeni kurulmuş olan teleferik sistemiyle Bağbaşı Yaylası’na çıkıyoruz. Yayla havasının tadını çıkararak çaylarımızı yudumlayacağız. Küçük bir yürüyüş yaptıktan sonra teleferikle şehir merkezine geri döneceğiz. Sonrasında Travertenler (Pamukkale) gezimiz ile turumuza devam ediyoruz. Travertenlerin fotoğraflarını çekip, bu doğa harikasında yürüyüş yapabilirsiniz. Anadolu’nun en büyük antik mezarlığını içinde barındıran Hierapolis Antik Kenti’ni de rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; Roma Hamamları, Gymnasium, Büyük Kilise, Antik Havuz, Apollon Tapınağı, Nymphaeuma (Anıt Çeşme), Antik Tiyatro, Sütunlu Cadde, Bizans Kapısı, Roma Zafer Kapısı, Nekropol alanları olacaktır. Son durak noktamızda Karahayıt’ta bulunan Kızılsu olarak adlandırılan sıcak su kaplıca alanı olacaktır. Kızılsu gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: TEKSTİL MAĞAZASI – BULDAN – ULUBEY KANYONU – CAM TERAS – KULA – PERİBACALARI – BİNTEPELER TÜMÜLÜSÜ - DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında  turumuza Tekstil Mağazasını gezerek alışverişlerimizi yapacağız. Ardından kumaş ve bezleri ile dokumaları ile dünyaca ünlü Buldan Kasabası üzerinden ABD deki Arizona Eyaleti sınırları içerisin de bulunan Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın en büyük 2. Kanyonu olan, Ulubey Kanyon Cam Teras’a gidiyoruz. 2015 yılında hizmete açılan Kanyon Cam Teras Park 302 metrekare büyüklüğünde bir kafeterya ve 135 metrekare büyüklüğün de camdan oluşan seyir terası yaptırılmıştır. Seyir Terasında vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında, Antik Çağ’da, Yanık ülke olarak adlandırılan Kula’ya hareket ediyoruz. Kula şehir merkezinde Tarihi Osmanlı evleri, kanalları, restore edilerek turizme kazandırılan eski bir Kula Konağı olan Etnografya Müzesini gezdikten sonra alışverişimizi yapacağımız eski çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Anadolu’nun en genç volkanik oluşumunun bulunduğu Kapadokya benzeri peri bacaları, volkanik konileri göreceğimizi Kuladokya Bölgesi olarak bilinen jeopark alanını geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Lidya uygarlığına ait olan Bintepeler Tümülüslerini (Panoramik) görerek dönüş Akhisar – Balıkesir üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz. Bir sonraki oturbutur.com organizasyonunda tekrar görüşmek üzere, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Hoşçakalın..


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite