KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ TURU 02-05 Temmuz 2020

(0)
Kişi başı / Fiyat 0
 • Festival Turları
 • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
 • İzin verilen gruplar
 • Sesli rehber
 • Tur rehberleri

Düzce çıkışlı turlar otur buturda
Düzce çıkışlı turlar otur buturda
Düzce çıkışlı turlar otur buturda
Düzce çıkışlı turlar otur buturda

Açıklama

Tur Tarihi:

02-05 Temmuz 2020

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım

2 gece yarım pansiyon konaklama

3 Sabah kahvaltısı (Birincisi restoranda)

2 Akşam yemeği

Programda belirtilen geziler

Rehberlik refakat hizmetleri

Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar

Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri

Yemeklerde alınacak içecekler

Müze-ören yeri girişleri

Kişisel harcamalar


Program

1.GÜN Düzce’den Hareket

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

 1. GÜN Kırklareli Bağları – İğneada - Longoz Subasan Ormanları – Limanköy - Erikli Ve Mert Gölleri - Hardaliye Üretimi

Gerekli molaların ardından İğneada’ya varıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde ikramımız olan sabah kahvaltısı sonrasında Avrupa’daki ender sulak alanlardan olan İğneada/Longoz (subsan ormanı) ormanını geziyor; sahilde yürümek için serbest zaman veriyoruz. Molamızdan sonra sınırındaki Bulgar Köyü Rezova’yı da görebileceğimiz İğneada Liman köy ’de bulunan Erikli ve Mert göllerini; iki mağaranın birbirine bağlı olduğu ve içinden nehir geçen büyüleyici Dupnisa Mağarası’nın gezip görüyor ve Istaranca Dağları’nın bakir kalmış ormanları arasındaki üzüm bağları arasından Arda Bağlarını ziyaret ediyoruz. Tesisin yetkilileri veya Saç aile bireyleri tarafından karşılanarak, hardaliye üretimi hakkında bilgilendirme sonrasında hardaliye ve roman havalarının 9/8’lik ritminden alan seri üretimin tadına bakma olanağı buluyoruz.

Hardaliye Üretimi Hakkında Bilgilendirme ve Edirne Bağ ziyareti:

Hardaliye olgunlaşmış üzümlerden elde edilen alkolsüz bir içecektir. 20 Kasım 1930 yılında Kırklareli ziyareti sırasında kendisine ikram edilen hardaliye hakkında Mustafa Kemal ATATÜRK “Bunu milli bir içecek haline getiriniz ” buyurmuşlardır. Yapımında papazkarası ve Pamit cinsi olgunlaşmış yaş üzüm, vişne ve ayva yaprağı, kırılmış siyah hardal tohum kullanılır. Fermente bir içecektir ancak içerisine konulan hardal tohumları alkol oluşumunu engeller; bu şekilde damıtılmadan alkolsüz bir üzüm içkisi olarak tüketilir. Şimdilerde Cardinal, Alphonse Cabarnet, Cinsaut ve Öküzgözü cinsi üzümlerle de üretilme yoluna gidilmektedir…”

Bu çok ilginç gezi sonrasında Edirne’ye otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır

 1. GÜN:Edirne - Mimar Sinan Eserleri - Selimiye Camii – Sarayiçi - Lozan Anıtı – Karaağaç – Meriç – Kırkpınar yağlı Güreşleri

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Mimar Sinan‘ın "ustalık eserimdir" dediği Selimiye camiini, Üç Şerefeli ve Eski Camileri gezdikten sonra ticaret hayatının merkezi Saraçlar caddesinde serbest zamanımız olacak. Buradan Tabyaları, Balkan Savaş Müzesini, Saray içini, Fatih ve Saray Köprülerini, Lozan Anıtını, tarihi Tren İstasyonu’nu, Karaağaç’ı ayrıca tarihi Meriç Köprüsünü gezip görüyor; tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Festival Alanlarına hareket ediyoruz.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri Hakkında Bilgilendirme ve Müsabakaların İzlenmesi:

Kırkpınar Yağlı Güreşleri, geleneksel Türk kültürü içinde 650 yıldan daha fazla süredir süregelen bir gelenektir… Osmanlı devletinde her ilde müsabakalar düzenler sadece Edirne er meydanındaki güreş müsabakalarını kazanan pehlivan bir dahaki seneye kadar başpehlivan unvanı alırdı. UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan bu geleneğimizi yerinde tanık olma imkanı sunuyoruz.

Etkinlik kapsamında

*Güreş müsabakaları

*Halk oyunları gösterileri

*Konserler

*Havai fişek gösterileri

*Ağlık koç satış ihalesi

*Başpehlivanlık güreşi

*Ödül Töreni’nin izlenmesi var…

Güreş keyfini sürdükten sonra yola çıkarak Düzce’ye hareket ediyoruz. Gerekli molalarla Düzce’ye varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Başka turlarda görüşmek üzere..


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
 • Pozisyon
 • Tourist guide
 • Fiyat
 • Kalite