GERMİYAN KÖYÜ FESTİVALİ VE İZMİRİN KÖYLERİ TURU

(0)
Kişi başı / Fiyat 0
  • Festival Turları
  • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
  • İzin verilen gruplar
  • Sesli rehber
  • Tur rehberleri

Düzce Çıkışlı Ege Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Ege Turu Otur Butur'da

Böylesi Anlamlı Tarihi Güzelliklerini Yakından İzleme Şansı Yakalayabilirsiniz

Düzce Çıkışlı Ege Turu Otur Butur'da

Germiyan Köyü Kalesi Bir Başka Güzeldir.

Düzce Çıkışlı Ege Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Ege Turu Otur Butur'da

Bu köy Slow Food (Yavaş Gıda) Hareketi’ne katılan Türkiye’den ilk yerleşim birimi olma özelliğini taşıyor. Bu Güzelliği OTUR BUTUR ile Keşfetmeye Ne Dersiniz?

Düzce Çıkışlı Ege Turu Otur Butur'da

Yöreye Ait En Güzel El İşlemelerini Burada Bulabilme İmkanı..

Düzce Çıkışlı Ege Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Ege Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Ege Turu Otur Butur'da

İzmir’in sembolü olan İzmir Saat Kulesi, Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yıldönümü kutlamaları dahilinde 1901 yılında inşa edilmiştir. İzmir Valisi Kıbrıslı Kâmil Paşa, oğlu Bahriye Mirlivası Said Paşa ve Belediye Reisi Eşref Paşa’dan oluşan bir komisyon tarafından yaptırılmıştır.

25 metre yüksekliğinde, dört katlı ve sekizgen planlıdır.


Açıklama

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  O TUR BU TUR Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Ek Hizmet Bedelleri

*  O TUR BU TUR Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri   

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

*  Tüm Özel Harcamalar


Program

1.GÜN: HAREKET

AKÇAKOCA:BİM ÖNÜ

DÜZCE:KREMPARK ÖNÜ

 2.GÜN: GERMİYAN KÖYÜ –  FESTİVAL ALANI – BARBAROS KÖYÜ - ÇEŞME – ALAÇATI – İZMİR

Değerli misafirlerimiz  belirlenen noktalardan sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz  ikramlarımız eşliğinde İzmir’e yolculuk ediyoruz. Sabah saatlerinde ekstra olarak kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyünü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların köyün sakinlerinden Nuran Hanım tarafından çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Rehber eşliliğinde ki gezimizin ardından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan festivalin alanına gideceğiz. Kına Lokumu Kesimi, Sabun Yapımı, Kopanisti Peyniri Yapımı, Ekmek Yapımı, Ev Şarapçılığı gibi atölyeleri ziyaret ederek yöresel ürünlerin yapımı hakkında bilgi alacağız. Sonrasında Türkiye’nin ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız. Sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi (Panoramik) ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Çeşme Meydanda vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı’nı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir ’deki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: DARİO MORENO SOKAĞI – TARİHİ ASANSÖR – TİYATROSU OLAN TEK KÖY BADEMLER KÖYÜ – SEFERİHİSAR – SIĞACIK – SIĞACIK ORGANİK PAZAR – DÖNÜŞ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, İzmir’i gezmeye başlıyoruz. İzmir gezimize iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansörü gezerek başlıyoruz. Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli şarkıcı Dario Moreno’nun evini de içinde barındıran, tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı olacak. Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir’i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkacağız. Daha sonrasında Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü gezeceğiz. Bu günde en son gezeceğimiz yer ise yöresel mimarisine, geleneklerine,  göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. Burada ilk başta balık menüsünden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Ayrıca her pazar kurulan Sığacık’ta yaşayan bayanların evlerinde yapıp getirdiği tamamen organik ürünlerin satıldığı Sığacık Organik Pazarında serbest zaman vereceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisar’ı doyasıya gezdikten sonra bir sonraki O TUR BU TUR organizasyonunda tekrar görüşmek üzere, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Hoşçakalın..


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite