“GAGAVUZYA” UKRAYNA & MOLDOVA & ROMANYA BULGARİSTAN TURU

Camikebir Mahallesi, Cevat Şahin Sk., 81020 Düzce Merkez/Düzce, Türkiye (0)
Kişi başı / Fiyat 0
 • Yurtdışı Turlar
 • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
 • İzin verilen gruplar
 • Sesli rehber
 • Tur rehberleri

New layer


Açıklama

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım 
 • 1 Gece Bükreş’de  3*/4* Otellerde Oda + Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Sucueva’da 3*/4* Otellerde Oda + Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Lviv’de 3*/4* Otellerde Oda + Kahvaltı Konaklama
 • 2 Gece Kiev’de 3*/4* Otellerde Oda + Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Odessa’da 3*/4* Otellerde Oda + Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Ksinev’de 3*/4* Otellerde Oda + Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Köstence’de 3*/4* Otellerde Oda + Kahvaltı Konaklama
 • Türkçe & Romence & Rusça & Bulgarca Rehberlik Hizmetleri
 • Otobüste Alınan İkramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri
 • Yurtdışı Çıkış Fonu  15 TL
 • Yurtdışı Sey. Sağlık Sigortası (Yeşil Pas. Mecburi)       15 €uro
 • Schengen Vizesi Edirne Başvuru    100 €uro
 • 1. Gün Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.


Program

 Rusçuk - Bükreş (1) – Suceava (1) – Lviv (1) – Rivne – Kiev (2) – Odessa (1)  Kişinev (1) Komrad – Köstence (1) – Varna - Nesebar  770€

                          10 Gün – 9 Gece (8 Gece Otel Konaklama)
1.GÜN  19 Temmuz 2019  Cuma
13:30 Düzce Hareket
17:00 Bakırköy Evlenme Dairesi
buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. Hamzabeyli sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristana giriş yapıyoruz.

2.GÜN 20 Temmuz 2019 Cumartesi: BÜKREŞ
Gece yolculuğu sonrası sabah saatlerinde Tuna Nehri kenarında bulunan, Osmanlı’nın önemli donanma üstlerinden biri olan Rusçuk’a varıyoruz. Rusçuk’ta Levent Tabya'dan şehrin seyredilmesi ve şehrin en önemli Osmanlı eseri Seyyid Mustafa Paşa Camii'nin görülmesi. Romanya’ya gitmek üzere sınırı geçiyoruz. Yolculuğumuzda Tuna Nehri boyunca yemyeşil ovalardan geçerek başkent Bükreş'e varış. Panoramik şehir turunda İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro Zafer Aniti, Zafer caddesi, Çavuşesku Sarayı ile şehri dolaşan su kanallarının görülmesi. 1917'de Galiçya cephesinde şehit düşen 535 Mehmetçiğin bulunduğu Türk Şehitliği ve Bükreş Camiini ziyaret ediyoruz. Ardindan Herãstrãu Gölü kıyısında Avrupa’nın en büyük ve en eski açık hava müzelerinden biri olan evleri, kiliseleri, su ve rüzgar değirmenleri ile küçük bir Romen köyünün kopyası olan müzeyi geziyoruz.       Gezi sonrası otele hareket ediyoruz.Akşam konaklama otelde.

3.GÜN 21 Temmuz 2019 Pazar: BÜKREŞ - SUCEAVA
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Romanya’nın kuzeyinde ,tarihi Bukovina bölgesinde bulunan Suceava şehrine hareket ediyoruz.Şehirde; Almanya, Ukrayna, Polonya gibi ülkelerin de kültürlerini yansıtan şehir, katedralleri ile dikkat çekiyor. Şehrin doğu kenarında bulunan Ortaçağ kalesi, 1375-1391 yılları arasında inşa edilmiş ve zamanla güçlendirilmiş. Suceava’da en iyi korunan tarihi yerlerden biri olan kale, Osmanlı saldırılarına dahi karşı koyabilecek sağlamlıkta yapılmış. Bunun nedeni olarak dairesel şekilde tasarlanmış olması düşünülüyor. Yazın belli dönemlerinde, rock konserlerlerinin de yapıldığı kaleye gidiyoruz. Serbest zamanımızın ardından otele hareket ediyoruz.Akşam konaklama otelde.

4.GÜN 22 Temmuz 2019 Pazartesi:SUCEAVA – HOTİN KALESİ - LVİV
Sabah otelde alınan erken kahvaltının ardından Lviv’e hareket ediyoruz.Romanya – Ukrayna sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Ukrayna’ya giriş yapıyoruz.Ukrayna’da ilk durağımız Osamanlıdan kalma 17. Yüzyıldan kalma en değerli eserlerden birisi olan HOTİN KALESİ. Lviv şehrine vardığımızda, antik şehir turuyla devam ediyoruz. Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman.Serbest zaman sonrası otele hareket. Akşam konaklama otelde

5.GÜN 23 Temmuz 2019 Salı: LVİV – ZOLOCHEV ŞATOSU – PODGORESKY ŞATOSU – RİVNE - KİEV
Sabah otelde alınan erken kahvaltının ardından Lviv’den ayrılıyor ve Kiev’e hareket ediyoruz.Yolumuzun üzerinde bulunan ZOLOCHEV ŞATOSU ve PODGORESKY ŞATO’larını ziyaret edeceğiz.Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, Şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Şato ziyaretleri sonrası Başkent Kiev’e hareket ediyoruz.Şimdi sırada Rivne şehri var.Rivne şehir turunda 16. yüzyıl’da yapılmış ve günümüze kadar korunmuş Lutsk Kapısını, Kotatsky Mohyly Manastırı’nı görüyoruz. Mimari yapısı ve tarihi ile Ukrayna kültürünü en güzel yansıtan şehirlerden birisidir  Rivne.Rivne şehir gezisi sonrası yolumuza devam ediyor ve Kiev’e varıyoruz.Kiev varışı takiben otele yerleşiyoruz. Akşam konaklama otelde.

6.GÜN 24 Temmuz 2019 Çarşamba:KİEV
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz.Göreceğimiz yerler arasında; 2. Dünya savaşına ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden birisi olan 2. Dünya Savaşı Müzesi, İçerisinde 18 kiliseyi barındıran 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde olan Pecerskaya Lavra Manastırını,Ancak mikroskop yardımı ile görebileceğimiz eserleri görecek olduğumuz ve birçoğu Guiness Rekorlar Kitabına giren eserlerin bulunduğu Mikro Minyatür Müzesi ile Güzel Sanatlar Müzesini, İdil ve Tuna’dan sonra Avrupa’nın en büyük üçüncü nehri olan Dinyeper Nehrini ve Özgürlük Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir turu sonrası serbest zaman.Serbest zaman sonrası otele hareket.Akşam Konaklama otelde.

7.GÜN 25 Temmuz 2019 Perşembe: KİEV - ODESSA
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Ukrayna’nın eğlence başkenti olan Odessa’ya hareket ediyoruz. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan,Eğlenceli Gece Hayatı ile Ünlü ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Yolda verilen molaların ardından Odessa’ya varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda;Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanısıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Şehir turu sonrası serbest zaman.Serbest zaman sonrası otele hareket.Akşam Konaklama otelde.

8.GÜN 26 Temmuz 2019 Cuma: ODESSA - KİŞİNEV
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Moldova‘ya hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından Kişinev’e varışımızda panaromik şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda;Büyük Stephen Anıtı ve Parkı, The Alley of classics Parkı, Pushkin Anıtı, Parlamento Binası, Eski Kilise, Ulusal Tarih müzesi, Parlamento Binası, Bakanlıklar görülecek yerler arasında.Ardından serbest zaman. Şehir turu sonrası serbest zaman.Serbest zaman sonrası otele hareket.Akşam Konaklama otelde.

9.GÜN 27 Temmuz 2019 Cumartesi: KİŞİNEV – MİLEŞTİ MİCİ ŞARAP MAHZENİ - KOMRAD – BEŞALMA - KÖSTENCE
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kişinev’den ayrılıp Dünyanın en büyük Şarap Mahzenin bulunduğu İLEŞTİ MİCİ ŞARAP MAHZENİ’ni ziyaret ediyoruz.Mahzen okadar büyük ki,içerisinde Otomobil ile rahatlıkla dolaşılabilmekte.Şarap Mahzeni ziyaretimizin ardından Gagauzların yoğun yaşadığı yerlerden Komrad’a gidiyoruz. Gagauz halkı etnik olarak Hristiyan ortodoks kökenli Türklerden oluşur. Eski Bizans kaynaklarında Oğuzların 11. yüzyılda Tuna nehrini geçip, Balkanlardaki Makedonya, Paristrione, Yunanistan ve Bulgaristana yerleşen göçebe boyları olarak belirtilmiştir. 350.000 nüfuslu olan Gagavuz özerk bölgesi, Moldova’nin güney kısmında Ukrayna’ya sınır konumdadir.Panoramik olarak Beşalma köyünü de görüyoruz. Sonrasında, Romanya'nın Karadeniz kıyısındaki en önemli liman şehri ve Dobruca bölgesinin başkenti Köstence'ye hareket ediyoruz.Romanya’nın üçüncü büyük şehri olan Köstence varışı takiben yapacağımız Şehir turunda; Piata Ovidiu (Ovidiu Meydanı) meydanı,Ovid Heykeli,Kral Camii veya Carol 1 Camii olarak da adlandırılan Mahmudiye Camii,St. Antuan Roman Katolik Kilisesi, Roma Kaplıca Hamamlarına ait olduğu söylenen kalıntılar ve Casino binasını görüyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman.Serbest zaman sonrası otele hareket.Akşam Konaklama otelde.

10.GÜN 28 Temmuz 2019 Pazar: KÖSTENCE – VARNA – NESEBAR - İSTANBUL
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Bulgaristan'a geçiyoruz.Varna Bulgaristan'ın en büyük liman şehridir.Şehir turumuzda;Varna Katedrali,Stoyan Bacharov Drama Tiyatrosu, Opera Binası, Aziz Sarkis Ermeni Kilisesi,Roma Hamam kalıntıları Denizcilik Müzesi, Nicolaus Copernicus Rasathanesi ve Planetaryumu, Primorski Park panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Varna gezimiz sonrası son durak olarak NESEBAR’a uğruyoruz.Nesebar sonrası artık turumuzun sonuna geliyor ve Bir başka turda görüşmek üzere dönüşe geçiyoruz.Türkiye-Bulgaristan sınır kapılarında Pasaport ve Gümrük işlemlerinin ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve  sizleri aldığımız noktalarda bırakarak Düzce'mize dönüyoruz.

 


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
 • Pozisyon
 • Tourist guide
 • Fiyat
 • Kalite