Düzce Çıkışlı Likya (Fethiye) Turu

(0)
Kişi başı / Fiyat 1,349
  • Yurtiçi Turlar
  • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
  • İzin verilen gruplar
  • Sesli rehber

Düzce Çıkışlı Likya Turu Otur Butur'da

EFES

Düzce Çıkışlı Likya Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Likya Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Likya Turu Otur Butur'da

Açıklama

Tur Tarihleri

24-27 Haziran 2021

08-11 Temmuz 2021

26-29 Temmuz 2021

» FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

– Lüks Araçlar İle Ulaşım

– Araç İçi İkramlar

– Gökova ve Dalyan Tekne Turu

– Otelde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası

– Profesyonel Rehberlik Hizmeti

– Programda Belirtilen Çevre Gezileri

– oturbutur.com Güvencesi

Düzce Çıkışlı Likya Turu


Program

23.30 Akçakoca Kalkış  ( Merkez BİM Önü )

24:00 oturbutur.com Ofisi Önü (Düzce Belediyesi Karşısı)

1.GÜN

Azmak Çay ıTekne Turu, Gökova, Sedir Adası, Kleopatra Plajı, Lacivert Koy, Su Altı Mağaraları, İncekum, Gelibolu Adası, Akyaka, Aşıklar Yolu, Fethiye

Sabah Çiçekli Köy’de kahvaltımızı aldıktan sonra İzmir’den binecek olan misafirlerimizi de alıp Halikarnas Balıkçısının da dediği gibi ‘’Roma’yı gör de öl derler, Gökova’yı gör de yaşa’’ biz de Gökova Körfezinin muhteşem manzarasını fotoğraflayıp Gökova’yı yaşamaya gidiyoruz. Siz bu muhteşem manzarayı gördükten sonra hala aklınızdan çıkaramamışken diğer bir güzellik olan dünyanın tek canlı akvaryumu Azmak Çayı’nın üzerinden teknemizle yeşil ve mavinin birbirine karıştığı muhteşem Gökova tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuzda Lacivert Koy , Gelibolu Adası , İncekum , Su Altı Mağaraları , Sedir Adası , Kleopatra Plajında yüzme molalarımızı verdikten sonra Akyaka’ya geri dönüyoruz. Gördükten sonra ayrılmak istemeyeceğiniz Akyaka Beldesinde verdiğimiz serbest zaman sonrası Yeşilçam filmlerinin unutulmaz mekanı olan Aşıklar Yolunda fotoğraf molası veriyoruz. Ağaçların üzerine unutulmaz aşklarımızın isimlerini yazdıktan sonra ( bu işlem ağaçlara zarar vermemektedir.1 yıl sonra ağaçlar kabuklarını yenilemektedir.) Fethiye’deki otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Ekstra Turlar: Azmak Çayı Tekne Turu ( 30 TL )

Sabah Kahvaltısı: Çiçekli Köy Restaurant’ta Serpme Kahvaltı ( EKSTRA ) ( tulum peyniri, beyaz peynir, siyah zeytin, yeşil kırma zeytin, domates-salatalık biber tabağı, bal kaymak, tereyağ, çemen, dilimlenmiş zeytin, kurutulmuş domates çeşnisi, lor dolgulu misket biber, ayva reçeli, patlıcan reçeli, sigara böreği, dilimlenmiş sosis, ekşimaya köy ekmeği, termos çay(4 kişiye 17-18 bardak) ) 65 TL

Öğlen Yemeği : Gökova Tekne Turu ( EKSTRA )

Akşam Yemeği : Otelde Açık Büfe veya Set Menü

Konaklama : Fethiye

Rota : Akçakoca-Düzce -Gökova ( 700 km ) , Gökova-Hisarönü ( 111 km )

2 .GÜN

Xanthos Antik Kenti, Kaş, Kalkan, Kaputaş Plajı, Kekova Tekne Turu, Patara Plajı

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimizle birlikte kahramanlıkları ile tarihe geçmiş millet olan Likya Bölgesine başkentlik de yapmış Xanthosluların antik şehrini geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Akdeniz’in eşsiz deniz manzarası begonville çiçekleri arasındaki dar sokakları ve yazlık evleriyle Kalkan’da fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kaş'a doğru hareket ederken yüzme mesafesindeki Yunan adası olan Meis Adası bizi karşılayacaktır. Akdeniz’in maviliğini, doğanın yeşilliğini cömertçe ziyaretçilere sunan Kaş’ta serbest zaman veriyoruz. Sonrasında antik çağdaki deprem sonrasında su altında kalmış Antalya ilinin Üçağız açıklarındaki Batık Şehir, Kekova Adası , Simena Antik Kenti , Tersane Koyu ve Hamidiye Koyu’nu görmek için Üçağız Limanından teknemize biniyoruz. Birbirinden güzel ve temiz koylarda verilen yüzme molaları eşliğinde öğlen yemeğimizi de teknede alıp eğlenceli yolcuğumuza Likya Kral Kaya mezarlarını, kiliselerini, kalelerini görerek devam ediyoruz. Tüm bu güzeEşsiz güzellikleri geride bırakıp Üçağız Limanı’na geri dönüyoruz. Ardından otobüsümüzle Kaş ile Kalkan arasındaki yer altından akan suyun denizle birleşmesi sonucu oluşmuş kanyon ağzı plajı olan turkuaz renkli Kaputaş Plajında fotoğraf molası verdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Not: Tekne Turu Ekstradır. ( 80 TL )

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kekova Tekne Turunda; ( Makarna salatası, Bezelye Salatası, Mevsim Salata, Bulgur Pilavı, Mangalda kızarmış piliç )

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama: Fethiye

Rota :  Hisar önü-Kaş ( 75 km ) , Kaş-Üçağız ( 35 km ) , Üçağız-Hisarönü ( 143 km )

3 .GÜN

Jeep Safari, Saklıkent, Tlos, Yakapark, Çamur Banyosu, Çalış Plajı, Kayaköy, Belcekız

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından doğayla başbaşa dolu dolu bir eğlence ve adrenalin istiyorsanız tam size göre bir tur: JEEP SAFARİ. Öncelikle sizleri hala buram buram tarih kokan Tlos'a götürüyoruz. İçerisinde gezerken tur rehberimizin sizlere o tarihin en kahraman komutanı BELLEREOHENTES ile uçan at PEGASUS un CHİMERA adındaki canavara karşı kazandığı zaferin tasvir edildiği kaya mezarları hakkında verecek olduğu bilgiler eşliğinde sizleri alabalığı ile meşhur,doğası ile eşsiz Yakapark'taki restorantımıza lezzetli bir öğle yemeği için davet ediyoruz. İkinci durağımız olan YAKAPARK doğal orman parkını ziyeret ederken köylü bayanların yaptığı gözlemelerden tadabilir, alabalık çiftliğini ziyaret ederken soğuk soğuk akan suların şırıltısı eşliğinde dinlenebilirsiniz. SAKLIKENT turumuzun en özel ziyaret alanı yaklaşık 18 km uzunluğunda 300 m yüklekliği eşsiz bir atmosfere sahip olan bu kanyon sizleri büyüleyecektir. Yaklaşık 1 saat kanyonda yürüyebilir ,funny rafting yaparak da gününüze ayrı bir adrenalin katabilirsiniz. Turumuzun en kirli durağı olan çamur banyosu, tamamıyla killi çamurdan oluşan ve cilt hastalığına iyi geldiği bilinen çamur banyosunda geri dönüş yolculuğuna çıkmadan önce vaktimizi değerlendiriyoruz. Ardından sizleri ÇALIŞ plajının o müthiş günbatımının izlendiği sahile getiriyoruz. Biraz dinlenmek ve yüzmek için son fırsatları değerlendirip, otelimize geri dönüyoruz.

Not : Yukarıdaki programa katılmak istemeyen misafirlerimizle birlikte mübadele ile boşaltılmış tüm dinlerin ortak noktası olan eski Rum Köyü Kayaköy’ü gezip Belcekız Plajına gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veyaset menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Restoran’da

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama: Fethiye

Rota: Hisar önü-Ölüdeniz ( 5 km ) , Ölüdeniz-Hisarönü ( 5 km )

4.GÜN

Amintas Kral Kaya Mezarları, 12 Adalar Tekne Turu, Kleopatra Plajı, Katrancı Adası, Cennet Koyu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında  12 Adalar Tekne Turuna katılmak için Fethiye Merkez’e gidiyoruz. Tekne turumuzda Şovalye Adası , Katrancı Adası , Kızıl Ada , Göcek Adası , Yassıcılar Adası , Tavşan Adası , Kızıl Ada uğrayacağımız durak noktalarıdır. Koylarda verilen yüzme molalarıyla beraber bu eğlenceli turumuzu tamamlayıp Fethiye şehir merkezinde verilen serbest zaman sonrası Fethiye’nin simgesi olan Amintas Kaya Mezarını görüp otelimize geri dönüyoruz. ( EKSTRA ) 90 TL

Not: Yukarıdaki programa katılmak istemeyen misafirlerimizle birlikte Fethiye Şehir Merkezini ve Amintas Kral Kaya Mezarlarını görüp Babadağ’a gidiyoruz.

  1. ALTERNATİF TUR ( YAMAÇ PARAŞÜTÜ ) : Öncelikle sizlere iki adımda unutulmaz bir an yaşatmak için Fethiye nin en yüksek dağı olan BABADAĞ yamaçlarına 1960 mt (6550 ft) yüksekliğine jeeplerle safari yaparak doğa ananın özenerek yarattığı çam ağaçlarının kokusu eşliğinde zirveye ulaştırıyoruz. Pilotlarımızın nezaretinde hiçbir kurs almadan o eşsiz deneyim için iki adım atıp ölüdeniz semalarında uçmaya başlıyorsunuz.30-40 dk sürecek uçuşta kuşlar kadar özgür süzülerek Ölüdeniz in altın kıvamındaki plajına ayak bastığınız o anda unutulmaz mutluluk ve tavsiye dolu duygularla sizleri aldığımız noktaya geri bırakıyoruz.( 350 TL )

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Köfte veya Tavuk , Makarna , Salata

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama: Fethiye

Rota :  Hisa rönü-Fethiye ( 13 km ) , Fethiye-Hisarönü ( 13 km )

5 .GÜN

Göcek, Dalyan, Köyceğiz, Kaunos Kral Kaya Mezarlaro, Kaunos Antik Kenti, Caretta Caretta Kaplumbağaları, İztuzu Plajı

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan dünyaca ünlü, üç tarafı dağlarla çevrili, korunaklı bir koy olan Göcek’te çaylarımızı yudumladıktan sonra  Dalyan’a hareket ediyoruz. Dalyan’da yeşilin ve mavinin , güneşin ve tarihin oluşturduğu ahenge kapılıp tekne yolculuğumuza başlıyoruz. Dalyan'ı Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu güzergahı takip ederek Kaya oyma kral mezarlarını görüyoruz. Efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS'un hüzün dolu hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra teknemiz ile sazlıkların oluşturduğu kanalda ilerliyoruz. Ardından İztuzu Plajında evlerinin olduğu Caretta Caretta kaplumbağalarını yüzerken görebilmek için kısa bir mola veriyoruz. Burada mavi yengeçleri tanıyıp, tatma imkanı buluyoruz. Molamızın ardından bir tarafında tatlı su diğer tarafında deniz suyu bulunan altın sarısı rengindeki kumuyla dünyadaki eşsiz plajlardan biri olan İztuzu plajında yüzme molası veriyoruz. Yüzme molamızın ardından teknemize binip Köyceğiz gölünü de görerek öğlen yemeğimizi yiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Dalyan Çamur Banyosu Kaplıcalarından ekstra olarak faydalanabilirler. Oturbutur.com farkı ile gezdiğimiz Işık Ülkesinden ayrılarak İzmir - Manisa - Balıkesir - Bursa istikametinde molalar vererek sabah saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Bir başka oturbutur.com organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe veyaset menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Dalyan’da Kanal Kıyısındaki Restoranda açık büfe  40 TL

Akşam Yemeği :Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR!!

Rota : Hisarönü-Göcek ( 40 km ) , Göcek-Dalyan ( 32 km ) , Dalyan-Düzce ( 755 km


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite