Günübirlik Çanakkale Turu

(0)
Kişi başı / Fiyat 189
  • Günübirlik Turlar
  • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
  • Sesli rehber
  • Tur rehberleri

çanakkale turu
çanakkale turu
çanakkale turu

ŞEHİTLİK ABİDESİ

çanakkale turu

15 YAŞINDA BEDENİ KÜÇÜK, YÜREĞİ KOCAMAN KAHRAMANLARIMIZ...

çanakkale turu
çanakkale turu
çanakkale turu

Açıklama

Tur Tarihi:

14 Mart 2021 189 TL

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER;
Gidiş Dönüş Ulaşım Hizmeti,
Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
Araç İçi İkramı,
Öğle Yemeği ( Köfte + Salata + Ayran),
Programda Belirtilen Tüm çevre gezileri,
OTURBUTUR Güvencesi.

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Kişisel harcamalar
Müze ve Ören Yeri Girişleri


Program

Değerli misafirlerimiz,  23.30 Akçakoca Kalkış  ( Merkez BİM Önü ) 24:00 oturbutur.com Ofisi Önü ( İstanbul Caddesi Yapı kredi Bankası Karşısı Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.
Sabah Gelibolu Milli Parkı’ndayız. Gelibolu’da turumuza Kilit Bahir’den başlıyoruz. Kilit bahir Kale’sini aracımızdan panoramik olarak gördükten sonra Çanakkale Cephesi’nin unutulmaz Kahramanlarından Hayratı Seyit Onbaşı’nın heykelinde ilk fotoğraf molamızı veriyoruz. Ocean adlı İngiliz Savaş Gemisi’nin batmasına sebep olan 275 kg ağırlığındaki top mermisini 3 kez namluya sürmeyi başaran Koca Seyit hakkında rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Mecidiye Tabyasına geçiyoruz burada rehberimizin sunumunu dinledikten ve fotoğraflarımızı çekiyoruz.
Her yıl 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü’nde törenlerin düzenlendiği Çanakkale Şehitler Abidesi’ne gidiyoruz. Tören alanı, Abide, Savaş Kabartmaları, Meçhul Asker, Morto koyu hakkında rehberimizden bilgi alıp fotoğraflarımızı çektikten sonra Seddülbahir Köyü’nden geçerek Ertuğrul Koyu’na yukarıdan bakıyor burada bir  başka kahramanımız olan Yahya Çavuş Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Panoramik olarak İngilizlerin Helles Cape Anıtı’nın görülmesinin ardından öğle yemeğimizi yiyor ve yemek sonrasında gezimize olduğu yerden devam ediyoruz. Dünya’nın en kanlı savaşlarından birisi olan Çanakkale Cephesi’ndeki, savaş döneminden kalma gerçek mermi, top güllesi, tüfek, şarapnel parçası gibi ürünlerin sergilendiği Alçıtepe Köyü’ndeki  Salim Mutlu Harp Koleksiyonları Müzesi’ne geçiyoruz. Müze gezimizin ardından gazilerimizle birlikte yabancı askerlerin de aynı alanda tedavi edildiği Zığındere Mevkii’ndeki Sargı Yeri Şehitliği bir sonraki durak noktamızı oluşturuyor. Sargı Yeri’ni gezdikten sonra Mehmetçiğe Saygı Anıtı’na doğru gidiyoruz. Rehberimizden anıt hakkından bilgi alıp Anzac Askerlerinin en önemli anıtı olan Yalnız Çam(Lone Pine) Anıtı’na geçiyoruz. Sonrasında Kırmızı Sırt Bölgesi’ne vardığımızda birbirine çok yakın olan Türk ve Anzak Askerleri ’ne ait siperleri görüyoruz. Mustafa Kemal’e bağlı olan 57. Alay’a ait şehitlerimize ulaştığımızda ise aracımızdan iniyor anıtın açılısına torunu Eylül ile birlikte katılan Hüseyin Dede ile Eylül’ün heykelini görüp Mustafa Kemal’in “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” diye seslendiği 57. Alay’a ait şehitliği ziyaret ediyoruz.
Daha sonra  Mustafa Kemal’in Türk Ulus’una bağışladığı yer olarak da anılan Mustafa Kemal’in bir şarapnel parçası sonucu cep saatinin parçalandığı yer olan Conk Bayır’ındaki ziyaret esnasında Yeni Zelandalılara ait anıtı da görüyor ve kahraman şehitlerimizi daha bir farklı anlamanın verdiği huzur ve bilinç ile bölgeden ayrılıyor İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molaların ardından Düzce’ye varış. Bir başka OTURBUTUR organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite