COVİD-19 SÜPER KARADENİZ TURU

Tur Hareket Tarihleri : 03, 10, 17, 24, 31 Temmuz • 07, 14, 21, 28 Ağustos (0)
Kişi başı / Fiyat 0
  • COVID19 Kapasiteli Turlar

Düzce Çıkışlı Karadeniz Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Karadeniz Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Karadeniz Turu Otur Butur'da

AYDER

Düzce Çıkışlı Karadeniz Turu Otur Butur'da
Düzce Çıkışlı Karadeniz Turu Otur Butur'da

SALINCAKTA SALLANARAK TEMİZ HAVAYI İÇİMİZE ÇEKMEK GİBİ GÜZEL BİR ŞEY YOKTUR KARADENİZ'DE..

Düzce Çıkışlı Karadeniz Turu Otur Butur'da

AYDER

Düzce Çıkışlı Karadeniz Turu Otur Butur'da

Açıklama

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 6 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 5 Akşam yemeği 6 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Batum Ulaşım ve Batum Turu
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Batum’da Akşam yemeği
* Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 250,TL – Zorunludur)
* Müze giriş ücretleri
* Zipline Çoruh Nehri ve Ordu Teleferik ücreti
* Yurtdışı Çıkış Fonu
*BATUM’DA EXTRA GÜRCÜ GECESİNE KATILMAK İSTEYENLER (DANS GÖSTERİSİ, MÜZİK YEMEKLİ VE İÇECEKLİ


Program

"Ah duman kara duman sardi dört yanumizi" ~ "Karadeniz"
** Muhteşem Doğu Karadeniz Kaçkar Dağları Badara Yaylası manzarası FARKI İLE !!!
** Badara Yaylasında bulutların üstünde Salıncak Keyfi FARKI İLE !!!
** Ayder Yaylasında; Şimşir Ormanları – Palovit Şelalesi – Zilkale FARKI İLE !!!
** Borçka Karagöl gezisi ve Karadeniz Mutfağı Borçka’da FARKI İLE !!!
** Batum Gezisi Tur programına dahil ve Extra değildir…

DİKKAT !

Değerli Misafirlerimiz; Korona virüs (Covid19) Nedeniyle sizlerin sağlığı açısından bağlı olduğumuz kurumların uygulamış olduğu bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.

2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.

4- Araçlarda yarı kapasiteyle seyahat edilecektir. (2 Koltukta 1 kişi)

5- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

6- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.

7- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.

8- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.

9- Öğlen ve akşam yemekleri misafir tarafından serbest zaman dilimlerinde temin edecektir.

10-Tur Öncesi "HİJYEN PAKETİ" (2 Yüz maskesi,50ml kolaya,Islak mendil)

11-Tura katılım sağlayacak her misafirimizden HES kodu istenecektir.

12-Turlarımızda görevlendirilecek olan personelimizin (Rehber,Kaptan,Acente Personeli) sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Süper Karadeniz Turu Programı
Tur Hareket Tarihleri :

1. GÜN : DÜZCE - BOLU – AMASRA
Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra, güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde Mengen ve Bartın yolu ile Amasra’da oluyoruz.

2. GÜN : AMASRA – SAFRANBOLU - KASTAMONU – ILGAZ YILDIZTEPE KAYAK MERKEZİ
Yolda alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz. Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Küçük liman mevkinden yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Sorma Gir kalesini görüp, Çekmeciler çarşısında yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı Çekiciler çarşısında alış veriş yapıyoruz. Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp otobüsümüze yerleşip Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’daki gezimize Hıdırlık tepesinden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii,Arasta çarşısı ve diğer çarşılarını gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kastamonu merkezde serbest zamanımızın ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama ILGAZ YILDIZTEPE OTEL’de.

NOT: Dileyen misafirlerimiz bugün teleferikle zirveye çıkıp kafeteryada hoş vakit geçirebilirler ya da muhteşem çamların arasında yürüyüş yapabilirler.

3.GÜN: KASTAMONU – TAŞKÖPRÜ – SİNOP – SİNOP CEZAEVİ - SAMSUN
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Taşköprü üzerinden Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop gezimizde ilk olarak Tarihi Cezaevi ziyareti yapıyoruz. Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir. Tarihi eskilere dayanan yapı, şiirlere, şarkılara konu olmuştur. Sinop'ta öğle yemeği molamızda Mantı önerilen öğle yemeğidir. Sinop'a özgü özel el işçiliği Kotra atölyesi ziyaretimizden sonra Sinop’ tan ayrılıp Bafra Deltası üzerinden Samsun’a hareket ediyoruz. Karadeniz’in Paris’i Samsun’a ulaşıp yeni açılan Batı parkını ziyaret ediyoruz. Yeni açılan parkımızın içinde Amazon Savaşçı kadınlarını anlatan bir müze de var dileyen misafirlerimiz bu güzel müzeyi de ziyaret edebilirler. Batı park gezisi sonrasında Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru’nu geziyoruz daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği,konaklama otelimizde. SİMİSSO HOTEL (ŞEHİR MERKEZİ)

4.GÜN : SAMSUN - ORDU – GİRESUN – TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – SÜRMENE – OF – İKİZDERE
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Ünye, Fatsa, Ordu üzerinden Trabzon’a ulaşıyoruz. Köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği menümüzü alıyoruz. Trabzon’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzon'lular tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşk'ünü ziyaret ediyoruz. Trabzon gezimizin Ardından Trabzon Gümüşhane yolunu izleyerek Maçka ilçesinden Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane bölümlerini üst terastan görüyoruz.Sümela Manastırı gezimizin sonrasında Karadeniz Sahil şeridinden devam ederken İyidere’den ayrılıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. MORİ SPORT HOTEL İKİZDERE

5. GÜN: RİZE – AYDER YAYLASI – ZİLKALE – ŞENYUVA KÖYÜ – FIRTINA VADİSİ – HOPA – BATUM
Sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Rize bezinin dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp alış-veriş yapıyoruz. Karadeniz Sahil yolu ile Ardeşen'den Fırtına vadisinin muhteşem manzarasıyla Çamlıhemşin'e geliyoruz ve Kaçkar Dağları milli parkı Ayder Yaylası’ na ulaşıyoruz. ‘Yaylaların Sultanı' Ayder yaylası’ nda muhteşem manzara eşliğinde Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp Fırtına deresinin flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Tulum dinleyip Horon vuracağımız Pınar Alabalık Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz.Öğle saatlerinde Dolmuşlarımıza yerleşip Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisine başlıyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zilkale'ye ulaşıyoruz. 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruz. Buradan dolmuşlarımızla muhteşem manzarası asırlık ağaçları ve şelalelerle kaplı Polovit Vadisine ulaşıyoruz. 15 mt den dökülen şelale büyüleyici görüntüsünü fotoğraflıyoruz. Yeşilin doğanın ve bulutların üstünde buzul gölü ile ünlü Badara Yaylasına ulaşıyoruz. Karadeniz’de bulabileceğiniz en güzel manzarada salıncak ta sallanarak fotoğraf çekilebilirsiniz.Kaçkar Dağları Çat Vadisinde en güzel ağaçlarını barındıran Dünya da tek olma özelliğini taşıyan Şimşir Ormanlarını görüp fotoğraflıyoruz. Turumuzun sonunda dolmuşlarımızla Çamlıhemşin’e ulaşarak otobüsümüze yerleşiyoruz. Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli, Altın Post heykeli, Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant – Ali - Nino Heykeli - Dans eden sular bulunuyor. Akşam konaklama 4* otelimizde. İBERİA HOTELBatum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli, Altın Post heykeli, Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant – Ali - Nino Heykeli - Dans eden sular bulunuyor. Akşam konaklama 4* otelimizde. İBERİA HOTELBatum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli, Altın Post heykeli, Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant – Ali - Nino Heykeli - Dans eden sular bulunuyor. Akşam konaklama 4* otelimizde. İBERİA HOTEL
Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli: EXTRA (Karetur tavsiye ediyor)

Önemli Not: Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.

6. GÜN: BATUM – HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – UZUNGÖL – TİREBOLU
Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Hopa'dan Borçka'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl'e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, Kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka'ya inerken yöresel yemekler tadabileceğimiz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Otobüsümüzle buluşup Hopa’ya varıyoruz. Karadeniz sahil yolunu izleyerek Sürmene’ye geliyoruz.Meşhur bıçakların yapımı hakkında bilgi almak ve alışveriş için alacağımız serbest zamanın ardından VATAN Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra Of’tan sahil yolundan içeriye giriyoruz. Solaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykara’yı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonu olan Uzungöl’ e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından UZUNGÖL’ den ayrılıp sahil yolu ile Trabzon üzerinden geçerek Tirebolu’ya varıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. HEBO MARİNA OTEL TİREBOLUHEBO MARİNA OTEL TİREBOLUHEBO MARİNA OTEL TİREBOLUSolaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykara’yı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonu olan Uzungöl’ e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından UZUNGÖL’ den ayrılıp sahil yolu ile Trabzon üzerinden geçerek Tirebolu’ya varıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. HEBO MARİNA OTEL TİREBOLUSolaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykara’yı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonu olan Uzungöl’ e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından UZUNGÖL’ den ayrılıp sahil yolu ile Trabzon üzerinden geçerek Tirebolu’ya varıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. HEBO MARİNA OTEL TİREBOLUArdından UZUNGÖL’ den ayrılıp sahil yolu ile Trabzon üzerinden geçerek Tirebolu’ya varıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. HEBO MARİNA OTEL TİREBOLUArdından UZUNGÖL’ den ayrılıp sahil yolu ile Trabzon üzerinden geçerek Tirebolu’ya varıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. HEBO MARİNA OTEL TİREBOLU

7. GÜN : TİREBOLU – GİRESUN – ORDU – ORDU TELEFERİK - SAMSUN – AMASYA
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp , Giresun yolu ile Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu merkezde Teleferik ile Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile Terme’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük tesisleri olan Ulusoy Terme Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun yolu ile Amasya’ya ulaşıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş Sultan İkinci Beyazıt Külliyesini ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını,o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden, ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Yeşilırmak, Sivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Amasya; Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. Yy konaklarını, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilmiş yalı olarak adlandırılan evleri, İran kökenli Pontus krallarının Harşena Dağı’na oyularak tapınak görüntüsü alan mezarlarını, Ferhat ve Şirin efsanesini ve Şehzadeler parkındaki Padişah büstlerini göreceğimiz görsel bir şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır.Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprüden geçerek Hazeranlar Konağını da görüp otelimize yerleşiyoruz.Akşam Yemeği ve konaklama GRAND HARŞENA OTEL AMASYA

8. GÜN: AMASYA –ÇORUM - ANKARA – DÜZCE
Sabah kahvaltısının ardından Amasya’dan ayrılarak Mecitözü , üzerinden Çorum’a varıyoruz burada Ulusoy Dağ Tesislerinde vereceğimiz molada çaylarımızı yudumlarken meşhur Çorum leblebisi alışverişide yapabiliriz, sonrasında Kırıkkale’den geçip Ankara Anıtkabir'e ulaşıyoruz. Anıtkabir'de Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler ve İstiklal ve diğer Kuleleri ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip Ankara’dan ayrılarak Bolu üzerinden Düzce’ye ulaşıyoruz. Siz değerli konuklarımızla bir sonraki seyahatlerde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Not Önemli : 2020 yılında Sümela Manastırı iyileştirme çalışmaları devam etmektedir. Sümela Manastırı yer aldığı Altındere Vadisine kadar kesin gidilecektir. Ziyaret edilen tarihe göre Rehberimiz Manastır içinde çalışma devam etmesi durumunda seyir teraslarından anlatım yapacaktır.

Önemli Not : Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
* Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan OTUR BUTUR sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite