COVİD-19 İstanbul Adalar Turu

Cami Kebir Mah Cevat Şahin Sk NO:6/1 KAT 2 Düzce (0)
Kişi başı / Fiyat 0
 • COVID19 Kapasiteli Turlar
 • İzin verilen gruplar
 • Sesli rehber
 • Tur rehberleri

OTURBUTUR Kurallara-Uygun-Turlar-1
adalar turu oturbutur
adalar turu oturbutur
adalar turu oturbutur
adalar turu oturbutur
adalar turu oturbutur
adalar turu oturbutur

Açıklama

Tur Tarihi:

 

TUR PROGRAMI

06.00 Akçakoca 06:30 Düzce’de OTURBUTUR Turizm araç ve personeliyle buluşmanın ardından İstanbul’a hareket ediyoruz.Öncelikle Heybeli Ada’ya varıyoruz ve burada serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda isteyen misafirlerimiz bisiklet turu yapabilirler; isteyenler faytonla adayı turlayabilirler. Büyük Ada’ya hareket ediyoruz. Büyük Ada’nın meşhur dondurmalarından alabilmek için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Kınalı ada ve heybeli adalarını da gezdikten sonra Düzce’ye dönüş için vapura binerek otobüsümüze geçiyoruz.

ADALAR TURU
Deniz’in Ortasında Mavi Yolculuk…
Eski Bizans ve Osmanlı zamanında hem sayfiye yeri hem de sürgün yeri olarak kullanılan adalar günübirlik turlar için en çok tercih edilen yerlerdendir. Hem tarihi dokusu, hem doğal güzellikleri hem de plajları ile  özellikle yaz aylarında en çok ziyaret edilen gezi güzergâhıdır.
İstanbul adaları tarih boyunca pek çok isme sahip olmuştur.

Bunlar; Evliya adaları, Kesiş adaları- Ruh adaları, Cin adaları – Halka adaları, Prens adaları, Kızıl adalar gibi. Bunların en yaygın ve dünyaca tanınan Prens  Adaları’dır. Nedeni de Roma devrinden, Bizans devrinin sonrasına kadar asillerin, prenslerin, hatta kraliçelerin adalara sürgün edilerek buralarda çeşitli işkence görerek öldürülmeleridir. Heybeliada’nın en yaygın isimleri  Dimoniso, Khalky,Halkitis ve Halki’dır. Halk arasında en çok kullanılan Halki olmuştur.

AdalarTarihi :

İstanbul adaları tarih boyunca pek çok isme sahip olmuştur. Bunlar; Evliya adaları, Kesiş adaları- Ruh adaları-, Cin adaları-Halka adaları, Prens adaları, Kızıl adalar gibi. Bunların en yaygın ve dünyaca tanınan Prens

Adaları’dır. Nedeni de Roma devrinden, Bizans devrinin sonrasına kadar asillerin, prenslerin, hatta kraliçelerin adalara sürgün edilerek buralarda çeşitli işkence görerek öldürülmeleridir. Heybeliada’nın en yaygın isimleri Dimoniso, Khalky, Halkitis ve Halki’dır. Halk arasında en çok kullanılan Halki olmuştur.

Heybeli Ada :

Heybeliada, İstanbul’un Büyükada’dan sonra en büyük adasıdır. Adaya Heybeliada denilmesinin sebebi, uzaktan bakıldığında adanın yere bırakılmış bir heybeye benzemesidir. İstanbul’un en çok rağbet gören sayfiye yerlerinden biridir. Sadece doğasıyla, temiz havası ve güzellikleriyle değil, Bahriyesi, Sanatoryumu, Ruhban(Papaz) Okulu gibi kurumlarıyla da ünlüdür. Diğer adalara olduğu gibi Heybeliada’ya da vapur seferleri 19. Yüzyıl ortalarında yapılmaya başlanmıştır. Zengin Rumlar’ın yaşadığı adada, Bahriye’nin de bulunması nedeniyle önemli miktarda Türk nüfus da yaşamıştır. 4 tepeden oluşan Heybeliada, İstanbul adalarının orta yerinde bulunmaktadır. En yüksek tepe Değirmentepe’dir (136 metre). Diğer tepeler, Taşocağı Tepesi, Makarios Tepesi ve Ümit Tepesi’dir. Eski adı Papaz Tepesi olan bu tepe 85 metre yüksekliğinde olup üzerinde Papaz Okulu bulunmaktadır.

Adada 4 de liman vardır. Güzel bir koyda bulunan Çam Limanı ile Bahriye Limanı bunların en önemlileridir.

Büyük Ada :

İstanbul Adaları’nın en büyüğü Büyükada’dır. Yüzölçümü 5,4 kilometrekaredir. Maltepe sahiline uzaklığı ise 2300 metredir. Adalar’da, biri güney diğeri kuzeyde olmak üzere iki tepe bulunur. Güneydeki tepe, 203 metre yükseklikteki Yücetepe’dir. Kuzeydeki tepe ise İsa Tepesi bulunmaktadır. 1. Dünya Savaşı ve Cumhuriyet sonrasında Rum halkını kaybeden Büyükada’daki canlılık 1930’lara kadar büyük ölçüde kaybolmuştur. Ancak, 1940’lı yıllara doğru, Cumhuriyet dönemi devlet ileri gelenlerinin ve yüksek bürokrasinin, varlıklı kesimlerin rağbet ettiği bir sayfiye yeri olma özelliğini yeniden kazanmıştır. Büyükada, bu dönemde yeni köşklerle, özenli ve zevkli yapılarla süslenmiş, İstanbul halkının günlük gezinti yerlerinin de başında yer almıştır. Ada’nın en yüksek tepesinde Aya Yorgi kilise ve manastırı bulunmaktadır. Buradaki ilk yapı, miladi 6. Yüzyılda inşa edilmiştir. Bu mevkide, bir çok kilise ve manastırın kalıntıları da vardır.


Program

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Gidiş Dönüş ulaşım
 • Tüm çevre gezileri
 • OTURBUTUR Güvencesi

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemeği
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Vapur Ücretleri

Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
 • Pozisyon
 • Tourist guide
 • Fiyat
 • Kalite