BURSA & ULUDAĞ KAYAK TURU

(0)
Kişi başı / Fiyat 0
  • Günübirlik Turlar
  • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
  • Sesli rehber
  • Tur rehberleri

bursa uludağ
BURSA & ULUDAĞ KAYAK TURU

TOPHANE SAAT KULESİ

BURSA & ULUDAĞ KAYAK TURU

BURSA ULU CAMİİ

BURSA & ULUDAĞ KAYAK TURU

Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağıdır (2.543 m.).Bursa ovasının güneyinde bir duvar gibi yükselir.Dağın Bursa ovasına ba­kan kuzey tarafı kademeler halinde olduğu halde, güneye,orhaneli’ne bakan tarafı çok dik meyillidir. Doğrultusu kuzeybatı • güneydoğu olan ulu­dağ’ın uzunluğu 40 km.’yi bulur. Genişliği de bursa ovası ile nilüfer çayının yukarı çığırı arasında 15-20 km. kadardır, ilk­çağda olympos mysios (Misya Olympi) di­ye adlandırılan bu dağ,bizanslılar zamanın­da,keşişlerin sığındığı yer olduğu için, keşişdağı adıyla adlandırılmıştı. 1925 yılında uludağ adı verildi.Dağın kuzeye bakan ta­rafında sarıalan yaylası, kirazlı yayla, kadı- yaylası, sobran yaylası gibi yaylalar var­dır.Dağın en yüksek kısmında da yüksekli­ği 2.400 metreyi aşan ve '' Zirveler Düzlü­ğü '' adı verilen hafif dalgalı bir düzlük var­dır.Bu düzlük üzerinde ortalama yüksek­likleri 50 – 70 metre kadar olan zirveler bu­lunur.

ULUDAĞ

BURSA & ULUDAĞ KAYAK TURU
BURSA & ULUDAĞ KAYAK TURU

Açıklama

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
Gidiş Dönüş ulaşım
Araç içi ikram
Uludağ Milli Park Giriş Ücreti
Tüm çevre gezileri
OTURBUTUR Güvencesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Müze ve Ören yeri girişleri
Tüm kişisel harcamalar


Program

Değerli misafirlerimiz,  sabah 06.30 Akçakoca Kalkış  ( Merkez BİM Önü ) 07:15 oturbutur.com Ofisi Önü ( İstanbul Caddesi Yapı kredi Bankası Karşısı Önünden hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz.
Adapazarı –İzmit - Yalova – Orhangazi  - Gemlik güzergâhını takip ederek Bursa’ya ulaşıyoruz.
İlk olarak Bursa’da gezeceğimiz alanlar, Bursa Ulu Camii, Emir Sultan Camii ve Türbesi, Yıldırım Bayezid Cami ve Külliyesi, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Tophane Saat Kulesini rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Uludağ Milli Parkına gidiyoruz.

Milli parkta vereceğimiz serbest zamanda dileyenler kayak takımı kiralayarak kayak yapabilir, dileyenler ise milli park içerinde ki tesislerde zaman geçirebilirler.
Güzel geçen saatlerin sonrasında toplanma ve Düzce’ye dönüyoruz. Bir sonra ki        O TUR BU TUR Organizasyonunda görüşmek üzere.


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite