AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ FESTİVALİ TURU ( Konaklamalı )

(0)
Kişi başı / Fiyat 0
  • Festival Turları
  • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
  • Sesli rehber
  • Tur rehberleri

Ayvalık Zeytin Hasadı Turu ( Konaklamalı )
Ayvalık Zeytin Hasadı Turu ( Konaklamalı )
Ayvalık Zeytin Hasadı Turu ( Konaklamalı )
Ayvalık Zeytin Hasadı Turu ( Konaklamalı )
Ayvalık Zeytin Hasadı Turu ( Konaklamalı )

AYVALIK ZEYTİN BAHÇELERİ

Ayvalık Zeytin Hasadı Turu ( Konaklamalı )

ZEYTİN HASADI ANI


Açıklama

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*  Mercedes Tourısmo veya Travego
Vb. Otobüsler İle Ulaşım
*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
*  O TUR BU TUR Otobüs İçi İkramları
*  O TUR BU TUR Güvencesi
*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
*  Ek Hizmetler
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
*  Tüm Öğlen Yemekleri
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri


Program

1.GÜN CUMA:  HAREKET
Değerli misafirlerimiz, AKÇAKOCA - BİM ÖNÜ DÜZCE MERKEZ - ANITPARK ÖNÜNDEN alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN CUMARTESİ: CUNDA ADASI – TAKSİYARHİS KİLİSESİ (RAHMİ KOÇ MÜZESİ) – AYVALIK – ŞEYTAN SOFRASI
Değerli misafirlerimiz yolculuğumuz sonrası Cunda (Alibey) Adası’na ulaşıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesi (Rahmi Koç Müzesi) geziyoruz.Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş ve vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Özgün Yağ Fabrikalarının özel Zeytin bağlarına gidiyoruz. Burada ilk olarak Zeytin hakkında genel bilgiler alıyoruz. Ardından ellerimizde sepetler ile zeytin toplamaya gidiyoruz. Sonrasında toplanan zeytinlerin yağa dönüştürüldüğü zeytin yağı fabrikasına gidiyoruz. Fabrikada alacağımız genel bilgiler sonrasında taze Zeytin ürünlerinden alabilirsiniz. Öğle yemeğimizin ardından göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adasının da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Günbatımı sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN PAZAR: KAZDAĞLARI - TAHTAKUŞLAR KÖYÜ – ETNOGRAFYA MÜZESİ – KÜÇÜKKUYU – ADATEPE KÖYÜ - ZEUS ALTARI – YEŞİLYURT KÖYÜ
Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, Tahtacı Türkmenlerin köyü olan Tahtakuşlar Köyü’ne gidip, buradaki Etnografya Galerisini ziyaret ediyoruz. Tahtakuşlar ziyaretimizin ardından, Küçükkuyu Adatepe Köyüne hareket ediyoruz Köyde serbest zaman sonrası Zeus ile Hera’nın aşkına da şahit olmuştur. İlyada’da şöyle anlatılır: “Hera, dosdoğru yürüdü Gargaran doruğuna, İda’nın en yüksek tepesiydi bu. Bulutları devşiren Zeus, onu gördü. Görür görmez aşk sardı düşünceli kafasını.”Ve Hera, Zeus’un dokuz eşinin birincisi olduğu mitolojisinin geçtiği Zeus Altarı (sunağı) görüyoruz. Zeus Altarı gezimiz sonrası Dünyada oksijen oranın en yüksek olduğu ikinci yer olan Yeşilyurt Köyüne hareket ediyoruz. Köyde serbest zaman ve fotoğraf molası veriyoruz. Yeşilyurt Köyü, mitolojide “İlk Güzellik Kraliçesi Yarışması”nın yapıldığı dağ olarak geçer. Yunan mitolojisinde Tanrıçalar Hera, Afrodit ve Athena’nın katıldıkları güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak adı geçen İda Dağı, günümüzde Kaz Dağı olarak bilinmektedir. Dağ ile ilgili söylenceler bununla da kalmaz. Mitolojiye göre Zeus burada doğmuş, Tanrılar Truva Savaşı’nı buradan izlemişler ve Aşk ile Güzellik Tanrıçası Afrodit ilk kez burada âşık olmuştur. Yeşilyurt Köyü gezip turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka O TUR BU TUR seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite