EGENİN GÜZELLİKLERİ TURU 2 GECE 3 GÜN

Camikebir Mahallesi, Cevat Şahin Sk. 6/1, 81600 Düzce Merkez/Düzce, Türkiye (0)
Kişi başı / Fiyat 0
  • Yurtiçi Turlar
  • ENGELLİLER İÇİN ERİŞİM
  • Sesli rehber
  • Tur rehberleri

Düzce çıkışlı - Çeşme alacatı turu 0turButur'da

Eskiden Rumların ağırlıkta oturduğu beldelerden biri olan Alaçatı‘nın dar sokakları Rumların inşa ettiği birbirinden güzel taş evler yer alıyor. Amatör fotoğrafçıları cezbeden Alaçatı evleri, ponza taşına çok benzeyen, zamanla sertleşen ve ısı yalıtımı konusunda oldukça iyi Alaçatı’ya özgü bir taş kullanılarak yapılmış. Oldukça hassas yapıda görünen bu taşın zamanla sertleşme özelliği, Alaçatı’nın tarihi dokusunu günümüze kadar taşımasına yardımcı olan en önemli unsur olarak kabul görüyor.

Alaçatı Yel Değirmeni

Yılın hemen hemen tamamını rüzgarlı geçiren Alaçatı‘da eski ve yeni olmak üzere pek çok yel değirmeni bulunuyor. Alaçatı’nın en eski yapıları konumunda olan eski yel değirmenleri, 500 ile 1000 yılları arasında inşa edilmiş oldukça devasa yapılar olma özellikleriyle biliniyor. Dönemin teknoloji harikası olarak değerlendirilen değirmenlerin büyük bir bölümü Alaçatı Belediyesi’nce aslına uygun olarak restore edilmiş.

Alaçatı Yel Değirmenleri

Günümüzde Pazaryeri Camii olarak kullanılan Ayios Konstantinos Kilisesi; 1874 yılında Yuhannis Halopas tarafından yığma moloz taş tekniği kullanılarak inşa edilmiş. Sakarya Sokak’ta yer alan Pazaryeri Camii’ni özel kılan camiye dönüştürülürken kilisenin esasına sadık kalınması. Namaz kılınırken üzeri bir örtü ile örtülen ve her biri sanat eseri olan ikonalar ile üç nefli bazilika yapısı Alaçatı gezilecek yerler arasında onu özel kılıyor. Huzur veren beyaz rengi ile birlikte dinlerin hoşgörüsünü sunuyor.

Düzce çıkışlı - Çeşme alacatı turu 0turButur'da

Alaçatı denildiğinde ilk akla gelen sert esen rüzgarları olsa da Aya Yorgi Koyu, rüzgardan korunmuş ender koylarından biri olarak adlandırılıyor. Diğer koylarına nazaran suyu çok daha sıcak olan koyun akıllara durgunluk veren güzelliği ile birlikte pek çok beach club’a da ev sahipliği yapıyor. Cam gibi berrak suyu günün her saati yüzmek için akılları çeliyor.

Aya Yorgi Koyu

Her cumartesi oldukça geniş bir mekanda kurulan Alaçatı Pazarı; doğal ve organik ürünleri ve renkli telaşı ile gezginleri büyülüyor.


Açıklama

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER
·         Ulaşım,
·        Tüm çevre gezileri,
·        Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
·        Araç içi ikramlar
·        Oteller ’de 2 Gece 2 Gün YP Konaklama,
·        Otel’de Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı,
·        Otel’de Açık büfe 2 Akşam Yemeği,
·        Otel dışında alınan yemekler ekstradır.
·        oturbutur.com  Güvencesi,
·        1618No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası.


Program

Değerli misafirlerimiz

23.00 Akçakoca Kalkış  ( Merkez BİM Önü )
24.00 oturbutur.com Ofisi Önü ( İstanbul Caddesi Yapı kredi Bankası Karşısı ) önünden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz ikramlarımız eşliğinde İzmir’e yolculuk ediyoruz. Sabah 08.30 – 09.00saatleri arasında İzmir’e varış. İzmir Konak Meydanından panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi,HükümetKonağını görerek, Asansör ( Panaromik )  gezisini yapıyoruz ve sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimizeilkolarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Ilıca’ya geçiyoruz. Burada özelbir plajda ( giriş,şezlong, şemsiye ekstra ) serbest zaman arzu eden misafirlerimiz için yüzme molamızın ( Hava şartları müsait olduğu takdirde )  ardından Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokaklarıve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Kuşadası veya Selçuk’da bulunan otelimize varış.Akşam yemeği ve konaklama
Kuşadası  Efes Antik Kenti  Meryem Ana Evi Şirince
Sabah kahvaltı sonrası  11:30 da otelden ayrılıyoruz (efes antik kentini gezecek misafirler sabah 9 da otelden hareket edeceklerdir ) ve Meryem ana evine doğru hareket ediyoruz ve Meryemana evine ulaştıktan sonra Meryemana kilisesi dilek duvarı dilek çeşmesini ziyaret ettikten sonra Şirinceye doğru hareket ediyoruz. şirinceye ulaştıktan sonra aracımızı otoparka bırakıyoruz ve rehber eşliğinde şirin mimarisi ile dünyaca üne kavuşan şirince sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz, burada dileyen misafirlerimiz şirince şarabını tadabilir ve satın alabilirler. şirince gezimizin ardından otelimize geri dönüş akşam yemeği ve serbest zaman. sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası pamukkaleye  yola çıkıyoruz, doğa harikası olan bembeyaz renkte travertenleri gezip gördükten sonra bölgeye özel tekstil fabrikası gezisinin ardından Düzce’ye doğru dönüşe geçiyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ BİLGİLER
ÖNEMLİ:Turumuz 2 gece 3 gün olup 2 gece Otel konaklamalıdır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır ayrı düşünülemez.
Müzekart fiyata dahil değildir. müze kartlar, pamukkale veya efes antik kenti girişlerinden temin edilebilir, kişiye özel olarak 1 yıllık süre için çıkarılmaktadır. müze kart fiyatı 40-50 tl dir. limitli ve limitsiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır
Çocukİndirimleri : 2 –6 yaş ve 7 – 12 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.  Bu yaş grubunu kapsayan çocuklarda Ek Hizmet Bedeli alınmaz.
Single Oda Farkı: Turumuza 1 kişi olarak katılım gösteren misafirlerimiz 90 TL extra oda farkını acenteye rezervasyon esnasında ödeme yapmaktadır.


Yorumlar

Yorum Bırak
0 Yorumlar
  • Pozisyon
  • Tourist guide
  • Fiyat
  • Kalite